سمینار تخصصی" طراحی و بهینه سازی سیستم روشنایی " در استان قزوین برگزار شد

سمینار تخصصی" طراحی و بهینه سازی سیستم روشنایی " در استان قزوین برگزار شد

سمینار تخصصی" طراحی و بهینه سازی سیستم روشنایی " به همت مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری و مدیریت نظام فنی و اجرایی و دبیرخانه شورای فنی استان  قزوین برگزار شد.

سمینار تخصصی" طراحی و بهینه سازی سیستم روشنایی

        به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین، سمینار تخصصی" طراحی و بهینه سازی سیستم روشنایی " باحضور دکتر مهدی تقی زاده مدیر عامل شرکت کیمیاگران انرژی  به عنوان مدرس دوره برای مدیران و کارشناسان فنی فرمانداری ها ، دستگاههای اجرایی و شهرداری های استان قزوین  برگزار شد .

       در این سمینار دکتر تقی زاده به تبیین  ورودی های مربوط به سازمانهای دولتی و سهم هر یک پرداخت و اظهار داشت که ورودی های مربوط به سازمان شامل قراردادهای ، پیمانکاران و مشاورین  ؛ نیروی انسانی ؛ انرژی ؛ تجهیزات و تاسیسات و سایر عوامل می باشد .

ایشان در ادامه تاکید کرد  : علیرغم اینکه سهم تجهیزات و تاسیسات در ورودی های سازمانهای دولتی ۵ درصد می باشد ولی تاثیرگذاری بالایی را بر روی آیتم های ورودی  و بهره وری سازمان دارد .

دکتر تقی زاده  در خصوص تاثیر روشنایی بر روی بهره وری واحدهای اداری گفت : تاثیر روشنایی بر افزایش رضایت مندی پرسنل و ارباب رجوع ۶۰ درصد ، بر کاهش هزینه های اداری ۲۰ درصد ، بر بهبود و افزایش ظرفیت خدمات رسانی ۵ درصد ، بر افزایش طول عمر تجهیزات ۱۰ درصد و  بر بهبود خدمات رسانی ۵ درصد می باشد .

وی سپس خاطر نشان کرد که روشنایی ۱۲ درصد از کل عوامل زیان آور کار را به خود اختصاص داده است .

ایشان در ادامه در زمینه آشنایی با کمیت های روشنایی ، خصوصیات تشعشعات نوری ، شدت روشنایی استانداردمحیط های اداری و اندازه گیری آن ، اینترنت اشیاء و کاربرد آن ، روشنایی قدیمی و جدید و درنهایت مدیریت ، ممیزی و بهینه سازی سیستم روشنایی توضیحات مبسوطی را ارائه نمودند .

شایان ذکر است این سمینار در روزهای دوم و چهارم تیرماه و با حضور مدیران و کارشناسان فنی فرمانداری ها ، دستگاههای اجرایی  و شهرداری ها در سالن شهدای سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار گردید .